آغاز به کار دومین دوره جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران
1398-08-19
آغاز به کار دومین دوره جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران

دومین دوره جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، با هدف ترویج فرهنگ دانشگاهی، اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی آغاز به کار کرد.

ه گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، در آئین افتتاحیه دومین دوره جشنواره فرهنگ که ۱۹ آبان ۱۳۹۸ با حضور فعالان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد، دکتر محمدعلی زارع چاهوکی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دانشجویان فعال در تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه را به‌عنوان برگزارکنندگان و برنامه‌ریزان اصلی این جشنواره معرفی کرد.

وی ترویج فرهنگ دانشگاهی، اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی را از اهداف دومین جشنواره فرهنگ برشمرد و افزود: «ما در جهت برنامه سوم توسعه دانشگاه و تحقق دانشگاه اجتماعی راهی جز در نظر گرفتن فرهنگ به‌عنوان بستری برای فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه نداریم. کار فرهنگی دیگر، تنها وظیفه یک واحد در دانشگاه نیست، بلکه تمام آحاد دانشگاهیان باید در این حوزه فعالیت کنند و خوشبختانه در این حوزه دانشجویان در سطح خوبی به مسئولیت خود عمل می‌کنند».

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، با اشاره به استقبال فعالان انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان و نشریات دانشجویی، تعداد آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره در بخش رقابتی را ۵۱۲ اثر اعلام کرد.

هم‌چنین دکتر زارع چاهوکی، از ثبت روز ۱۴ آبان به‌عنوان «روز فرهنگ عمومی» برای کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی و روز ۱۹ آبان را به‌عنوان «روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه»، برای انجمن‌های علمی دانشجویی در تقویم دانشگاه خبر داد.

https://cultural.ut.ac.ir/wp-content/uploads/2019/11/WhatsApp-Image-2019-11-10-at-17.00.40-1-1-1024x683.jpeg

دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، ۱۹ تا ۲۲ آبان ۱۳۹۸ برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سامانه جشنواره به نشانی culfest.ut.ac.ir مراجعه کنند.