جشنوار‏ه‏ درون دانشگاهی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود
1399-08-12
جشنوار‏ه‏ درون دانشگاهی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

جشنوار‏ه‏ درون دانشگاهی حرکت رویدادی علمی برای ارائه فعالیت‌ها و دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشجویی در آذر ماه 1399 در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛ جشنوار‏ه‏ درون دانشگاهی حرکت، رویدادی علمی برای ارائه فعالیت‌ها و دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشجویی و انتخاب بهترین آنها است. این جشنواره برای تحقق اهداف زیر در آذرماه 1399 برگزار می‌شود:

- جلب مشارکت دانشجویان در انجمن‏های علمی دانشجویی برای فعالیت‌های گروهی خلاقانه؛

- تقویت جایگاه انجمن‌های دانشجویی به عنوان بزرگترین تشکل دانشجویی دانشگاه؛

- شناسایی و معرفی انجمن‌های علمی و دانشجویان دارای دستاوردهای علمی ممتاز؛

- ایجاد بستری برای ایفای نقش فعالانه انجمن‌های علمی دانشجویی برای تحقق دانشگاه اجتماعی و ترویج علم و فناوری.

انجمن‌های علمی دانشجویی و دانشجویان دانشگاه تهران می‌توانند با توجه به دستورالعمل اجرایی جشنواره حداکثر تا 15 آذرماه  به سامانه culfest.ut.ac.ir مراجعه و در حوزه‌های رقابتی زیر در این جشنواره شرکت کنند:

- انجمن علمی دانشجویی برتر

- فعالیت علمی خلاقانه

- نشریه

- مسابقه علمی

- محتوای دیجیتال

- کتاب

- اختراع

- بخش ویژه

- کارآفرینی و کسب‌ و کار

گفتنی است؛ در حوزه‌های کتاب و اختراع، افزون بر انجمن‌های علمی دانشجویی، هر کدام از دانشجویان دانشگاه به‌صورت فردی هم می‌توانند شرکت کنند. آثار هر کدام از حوزه‌های رقابتی در گروه‌های پنج گانه فنی و مهندسی، هنر و معماری، علوم انسانی، علوم پایه، دامپزشکی، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط‏زیست مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

به برگزیدگان این دوره از جشنواره ضمن معرفی به سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت بر حسب رتبه کسب شده و سهمیه اعلامی، هدایای نقدی و لوح تقدیر نیز اعطا خواهد شد.